14.05.2017 г. Сребро и бронз за България от ''World Challenge Cup''! И двете наши представителки ще се завърнат с медали от Портимао! (обобщение на турнира)

18301697 1462970483773792 1633524680001861599 n
И този уикенд българските гимнастички се пребориха за медали на поредното силно състезание. Завърши поредният кръг от Световната купа по художествена гимнастика в град Портимао, Португалия.

България беше представена от Боряна Калейн и Ерика Зафирова в индивидуалната надпревара. В многобоя нашите момичета отново намериха място в топ шест - като Боряна се нареди на 4-то място, а Ерика Зафирова се нареди на 6-то място. Победителка стана Юлия Бравикова от Русия, втора - Елисавета Люговски от Русия и трета - Виктория Филановски от Израел.

Два медала спечелиха нашите момичета във финалите на едно много трудно състезание, без съдия в индивидуалното! И успяха да се съберат и да си изиграят по най-добрия начин съчетанията до края на финалите, въпреки че започнаха с грешки и неточности. Във финала на лента Ерика Зафирова изигра много смело и красиво съчетание и спечели среброто в надпреварата във финалите на уреда. На обръч Ерика се нареди на пето място, а след изпускане на обръча извън терена, Боряна остана осма. На топка Боряна се класира на пето, а Ерика на шесто място.