06.05. ШЕМЕТЕН УИКЕНД ЗА БЪЛГАРСКАТА ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА! В ДЕНЯ НА СВ. ГЕОРГИ ПОБЕДОНОСЕЦ ВИ КАЗВАМЕ : "ГОРДЕЙТЕ СЕ„ БЪЛГАРИ! 20 МЕДАЛА ОТ ДВЕ СЪСТЕЗАНИЯ СПЕЧЕЛИХА БЪЛГАРСКИТЕ ГИМНАСТИЧКИ ЗА ДВА ДНИ!"

elica31958222 922586141256029 4078011841995866112 n

ШЕМЕТЕН УИКЕНД ЗА БЪЛГАРСКАТА ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА! В ДЕНЯ НА СВ. ГЕОРГИ ПОБЕДОНОСЕЦ ВИ КАЗВАМЕ : "ГОРДЕЙТЕ СЕ„ БЪЛГАРИ! 20 МЕДАЛА ОТ ДВЕ СЪСТЕЗАНИЯ СПЕЧЕЛИХА БЪЛГАРСКИТЕ ГИМНАСТИЧКИ ЗА ДВА ДНИ!"🏆🇧🇬🇧🇬🇧🇬🥇🥇🥇🌹🌹🌹💖💖
автор Юлиана Кесарова

Завърши един наистина луд и много успешен уикенд за българската художествена гимнастика!
Нашите момичета участваха в два много престижни турнира и донесоха цели 20 медала от които 5 от надпреварата в многобой, един отборно и цели 14 от финалите на уредите.
И така започваме със златните отличия в тези дни, а те са 9 на брой!
Ансамбълът на България в състав Симона Дянкова, Елена Бинева, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс и Стефани Кирякова спечели златния медал в многобоя на Световната Чалъндж Купа в Гуадалахара (Испания) с помитащ конкурентките резултат - цели 4 точки пред преките си конкурентки за медали Италия и Русия!
Страхотно поставени, трудни и запомнящи се композиции, силна, вдъхновена и уверена игра и резултат от 43. 800 т.!
Така работят "Мадам Риск" Весела Димитрова и нейният помощник "златното момиче" Михаела Маевска!
На силният и престижен турнир в Корбей Есон (Франция), който се провежда вече за 44-ти път България спечели отборната титла, която се формира от сбора на точките от отборите жени и девойки като остави след себе си отборите на Русия и Беларус!
В многобоя при девойките в Корбей Есон златен медал спечели Анна Келман точно на Рождения си ден 5 май и си направи най-страхотния подарък.
Днес във финалите ансамбълът спечели златен медал на съчетанието с 3 топки и 2 въжета със страхотно изиграване и оценка от 21.700т.
При жените в Корбей Есон във финалите Ерика Зафирова грабна златния медал във финала на топка с фантастичната оценка от 17.900, а в първия ден за многобоя Ерика игра зашеметяващи бухалки и взе оценка от 19.000точки!
Другата ни представителка при жените Петя Борисова спечели златото във финала на лента с оценка от 17.100!
При девойките в Корбей Есон имаме три златни медала във финалите - Татяна Воложанина на обръч и бухалки и Анна Келман на лента!
Сребърните отличия, които спечелиха нашите момичета в този страхотен уикенд са 7 на брой!
За многобой при жените в Корбей Есон Ерика Зафирова се окичи със среброто, като пред нея със златния медал се окичи силната руска гимнастичка Екатерина Веденеева!
При девойките Татяна Воложанина също се класира втора, непосредствено след другата българска представителка Анна Келман.
Ансамбълът на България спечели сребърен медал във финала с 5 обръча в Гуадалахара, след като допусна някои дребни неточности, но това бе достатъчно силният ансамбъл на Италия да грабне златното отличие!
Във финалите на уредите при жените в Корбей Есон Ерика Зафирова се окичи със среброто на бухалки, а при девойките имаме три сребърни отличия - на обръч Анна Келман, на топка Елизабет Йовчева и на лента Татяна Воложанина!
Бронзовите медали от двата турнира са 4 на брой - за многобоя при жените в Корбей Есон Петя Борисова спечели отличието с много силна и уверена игра като се нареди веднага след Ерика Зафирова! Двете българки оставиха след себе си силните представителки на Беларус Юлия Исачанка и Юлия Евчик, представителката на Израел Натали Райс, Анастасия Гузенкова и Полина Орлова от Русия!
Във финалите на уредите при жените Петя Борисова се класира трета на обръч, а при девойките имаме два бронзови медала - Татяна Воложанина на топка и Анна Келман на бухалки!
Така отличията станаха цели 20!
И всичките ни гимнастички от националните отбори - ансамбъл, жени и девойки индивидуално ще се приберат в София с медали!
Това е плод на работата на едни изключителни треньори, каквито са старши-треньорът на ансамбъла Весела Димитрова, главният мениджър на национален отбор - жени индивидуално Бранимира Маркова, старши - треньорът на национален отбор - девойки Силвия Стойнева!
На помощникът на Весела Димитрова Михаела Маевска, на личните треньори Белла Каратанчева (на Ерика Зафирова), Николай Боев (на Петя Борисова), Дарина Кирякова (на Анна Келман), Филипа Филипова (на Елзиабет Йовчева)!
С Татяна Воложанина работи Силвия Стойнева!
Работата в екип на всички дава наистина зашеметяващи резултат!
Печелим медали във всяко състезание! И то от многобой, не само на отделните уреди, което е наистина сериозен пробив за българската художествена гимнастика!
Ансамбълът ни вече грабна всички зрители по залите и си спечели много чуждестранни фенове! В залата в Гуадалахара имаше цяла група испански фенове, почитателки на ансамбъла ни, които издигнаха плакат "КРАЛИЦИТЕ", а звездата на испанската художествена гимнастика от близкото минало Алмудена Сид възкликна в коментара си за телевизията, излъчваща турнира : "“Да! Те са КРАЛИЦИТЕ! Какъв спектакъл! Каква гимнастика! Господи, какво отборище!"
Тези успехи са плод на много труд, на екипната работа в залата, на това, че всеки в националната спортна база "Раковски" знае какво и как да прави! Работят като един общ отбор - отборът на БЪЛГАРИЯ!
Всички си помагат взаимно, но и ясно се очертава и силна вътрешна конкуренция и всичко това дърпа работата напред!
Няма как да не поздравим президента на БФХГ Илиана Раева, която е неотлъчно до отбора, Мария Гигова, която като член на Техническия комитет на ФИГ винаги помага с много ангажираност, вицепрезидентът на БФХГ Мария Петрова, директорът на националните отбори Деспа Кателиева, танцовите педагози и хореографи Елица Павликенова, Маргарита Будинова, Радул Роглев, Георги Аспарухов, Светлин Димитров, медицинския щаб, масажистите, без които тези успехи нямаше да ги има!
Поздравления за работата на българските съдии на турнирите - Даниела Велчева в Гуадалахара и Силвия Митева - Янева в Корбей Есон!
Така се работи - с пълна отдаденост, много хъс, желание, мотивация и в екип - един за всички и ВСИЧКИ ЗА БЪЛГАРИЯ!