13.05.2018г ДЪРЖАВНОТО ПЪРВЕНСТВО КАТЕГОРИЯ "ЕЛИТ" ПОКАЗА, ЧЕ КОНКУРЕНЦИЯТА ПРИ ИНДИВИДУАЛНИТЕ НИ СЪСТЕЗАТЕЛКИ Е ВСЕ ПО-ГОЛЯМА

32365811 1910047879066048 5622782037858451456 n

Завърши състезанието с най-високата категория ДП "ЕЛИТ", в което във всички възрасти - жени, девойки старша и младша възраст бяха излъчени много и различни медалистки.
Клубовете в страната набират сили и все повече центрове на художествената гимнастика в България се радват на своите носителки на медали и финалистки на отделните уреди.
Всички състезателки с оглед новия правилник показаха много трудни, сложни и оригинални композиции и играха много вдъхновено и смело.
Имаше грешки и неточности, но гледайки големи международни състезания, виждаме, че грешат и най-силните в света!
Катрин Тасева от клуб "Левски Илиана" спечели многобоя и стана първата носителка на Приз "Мария Гигова", който бе учреден по повод 70-годишният и юбилей по предложение на президента на БФХГ Илиана Раева.
При жените силно играха Боряна Калейн (Левски Триадица), която спечели сребърен медал в многобоя, Невяна Владинова (Левски), която набира скорост след претърпяната контузия и спечели бронзовото отличие в многобоя. Ерика Зафирова (Левски Илиана) също показа силна игра и много сложни съчетания. Оценките 19.200 - за топката на Боряна Калейн, 19.150 за бухалките на Катрин Тасева показват, че нашите момичета работят по верния и правилен път.
При девойките старша възраст шампион в многобоя стана Татяна Воложанина, която получи оценка от 17.250 за отлично изпълнените си бухалки, което е фантастична оценка за девойка!
На финалите днес Татяна спечели още три сребърни медала, а Елизабет Йовчева и Анна Келман от ЧАР ДКС Варна спечелиха три от четирите златни медала. На обръч първа стана Вая Драганова от 'Левски Триадица".
При най-малките - девойките младша възраст много силно представяне на клуб "Олимпия" Бургас. Виктория Сахатчиева стана шампион в многобоя, а съотборничката й Кристина Кърчева спечели среброто. Бронзът отиде при Виктория Георгиева от "Левски Триадица".
ДП "Елит" при индивидуалното раздаде общо 45 медала - 9 за многобой и 36 във финалите.
Ето всички медалистки:

ЗЛАТНИ :
Катрин Тасева "Левски Илиана" - многобой жени и във финалите на бухалки и лента - жени
Боряна Калейн "Левски Триадица" - във финала на топка - жени
Невяна Владинова "Левски" - във финала на обръч - жени
Татяна Воложанина "Левски Илиана" - многобой девойки старша възраст - ДСВ
Елизабет Йовчева"Чар ДКС" Варна - във финалите на топка и лента - ДСВ
Анна Келман "Чар ДКС" Варна - във финала на бухалки - ДСВ
Вая Драганова"Левски Триадица" - във финала на обръч - ДСВ
Виктория Сахатчиева "Олимпия" Бургас - многобой ДМВ и във финалите на въже и топка - ДМВ