01.06. ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН ПЪРВИ ДЕН ЗА БЪЛГАРИЯ НА ЕВРОПЕЙСКОТО ПЪРВЕНСТВО ПО ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА В ГУАДАЛАХАРА!!! АНСАМБЪЛЪТ ПОЛЕТЯ С ОЦЕНКА 23.100 ЗА СЪЧЕТАНИЕТО С 5 ОБРЪЧА! МНОГО СИЛНА ИГРА И НА ДЕВОЙКИТЕ НИ!

33964479 1402769186490437 139382301619388416 n 1

ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН ПЪРВИ ДЕН ЗА БЪЛГАРИЯ НА ЕВРОПЕЙСКОТО ПЪРВЕНСТВО ПО ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА В ГУАДАЛАХАРА!!!
АНСАМБЪЛЪТ ПОЛЕТЯ С ОЦЕНКА 23.100 ЗА СЪЧЕТАНИЕТО С 5 ОБРЪЧА! МНОГО СИЛНА ИГРА И НА ДЕВОЙКИТЕ НИ!
(обобщение на първия състезателен ден - автор Юлиана Кесарова)

Фантастичен първи състезателен ден за България на Европейското първенство в Гуадалахара (Испания) - ансамбълът ни в състав Симона Дянкова, Елена Бинева, Стефани Кирякова, Мадлен Радуканова и Лаура Траатс взривиха залата с изпълнението си на съчетанието с 5 обръча и получиха страхотната оценка от 23.100т, която е най-високата на турнира в днешния ден! Нашите момичета са с най-високата оценка за изпълнение от всички 8.800 (Русия е с 8.100, Италия е с 8.400), а оценката за трудност на нашите момичета е 14.300 (втора по сила)!
Така ансамбълът ни излезе начело за многобоя във временното класиране за многобоя и се класира за финала на съчетанието с 5 обръча с първа оценка.
В отборното класиране България е втора във временното класиране ( отборният медал е сбор от оценките на ансамбъла в двете съчетания за многобоя, както и 6-те най-силни оценки при девойките в квалификациите.
По-рано днес девойките играха съчетанията си с обръч и топка.
Нашите момичета в състав Татяна Воложанина, Анна Келман и Елизабет Йовчева играха много силно и със сбор от 65.225 т. се наредиха на второ място във временното класиране.
Анна Келман днес игра обръч и се представи отлично, за което бе оценена с 16.525 т. а Елизабет Йовчева изигра съчетанието си с топка и въпреки, че имаше неточност също получи висока оценка - 15.900!
Оценката на Татяна Воложанина от 16.800 е четвърта по сила на уреда и е втора оценка, с която Таня се класира за финала. Оценката на Анна Келман е пета по сила на уреда!
На топка Татяна имаше неточност, а оценката 16.000 е 10-та по сила и е пета за влизане във финала.Елизабет Йовчева се нарежда непосредствено след Татяна на топка!
След първия състезателен ден отборът на България е със сбор от 88.325т. и е втори във временното класиране като преди нас е само тимът на Русия със сбор от 93.650т., трети е отборът на Украйна със сбор от 86.225, а четвърти е отборът на Италия, който има сбор от 85.800т.
Именно тези четири отбора оформят най-силния поток Е, който утре ще стартира в 18.25 българско време с изпълненията на бухалки и ленти при девойките и съчетанието с 3 топки и две въжета при ансамблите.
След края на утрешния ден ще се знаят медалистите отборно, както и медалистите при ансамблите за многобоя на Европейското първенство, както и ще бъдат определени финалистите при ансамблите и финалистите при девойките на бухалки и лента.
Днес съдии за България бяха - Филипа Филипова за трудност на обръч при девойките и Даниела Велчева за изпълнение при ансамблите.

Дано и в утрешния ден нашите момичета играят така добре, както днес!