BST_Logo_CMYK_Vert_001.png
born-winner-logo.jpg
palms-sport.jpg
freddy_logo.png
Fibank_my-bank_blue-red.jpg
Dunarit-logo.jpg
N4LA-Logo.jpg
New_logo_MMS_003.png
easy-pay-logo.jpg
Nesquik-Logo_001.jpg
Solgar-Logo.jpg
sls-logo.jpg
velingrad-alcalia-logo.jpg
Vivacom-logo_Black.png
saqna-logo.jpg

















 DSC4518


Раждат се бъдещите шампионки на България!




Истински празник на българската художествена гимнастика бяха финалите при ДМВ на Държавното първенство категория „Елит“ - Приз „Мария Гигова“! В продължение на четири уреда най-малките ни грации показаха впечатляваща техника, огромен талант и шампионски характер, превръщайки всеки финал в битка до последната оценка.

👑 Голямата звезда на финалите безспорно беше Миа Александрова от „Левски“, която триумфира на обръч, топка и лента и добави бронз на бухалки, демонстрирайки постоянство, класа и изключителна увереност на килима.

✨ Арина Швец от „София Спорт 2017“ също направи впечатляващо състезание със сребро на топка и бухалки, бронз на обръч и още едно отличие на лента, затвърждавайки мястото си сред най-силните гимнастички в тази възраст.

🥈🥉 Дария Манчева от „Локомотив“ спечели сребърен медал на обръч и бронз на топка, а Василена Пелтекова от „Левски“ завоюва сребро на лента и два пъти остана само на крачка от отличията с четвърти места на обръч и топка.

🥇 Виктория Евтимов от „Илиана“ триумфира със златото на бухалки и показа огромен потенциал и стабилност в един от най-оспорваните финали на шампионата.

💫 Финалите показаха огромния потенциал на новото поколение български гимнастички - деца, които вече излизат на килима със самочувствие, артистичност и класа, достойни за бъдещето на българската школа. Атмосферата в залата, емоциите и безкомпромисната конкуренция още веднъж доказаха защо България продължава да бъде сила в световната художествена гимнастика!
banner euro2026 small
banner fbgr
Основен застраховател на събитието:
Asset 1
SportenKalendarLogo

Последни новини

Пишете ни!
1000 оставащи символи