ОСЕМНАЙСЕТ МЕДАЛА ЗА БЪЛГАРИЯ Е РАВНОСМЕТКАТА ОТ ЗАВЪРШИЛИЯ ТУРНИР "SOFIA CUP"

DSC1162

(обобщение на турнира)🥇🇧🇬🇧🇬🇧🇬💖💖💖

Пет медала (един сребърен и четири бронзови) спечелиха българските състезателки на финалите при девойките на международния турнир по художествена гимнастика "София къп", който се провежда в зала "София".
След шестте медала вчера от многобоя и отборното класиране, днес българските гимнастички взеха още един сребърен и четири бронзови отличия.
На финала на лента Катрин Цонева завоюва сребърния медал с оценка 15.950 точки, на топка Ева Брезалиева взе бронзов медал със 17.400, а на финала на бухалки Валерия Ватова също се пребори за бронзовото отличие. Тя има оценка 16.650 точки.
На финала на въже Стиляна Николова се класира на четвърто място с 15.900 точки.
На въже шампионка стана Даря Ткачьова (Беларус) с 16.900 точки, на топка първа е Лала Крамаренко (Русия) с 18.450, на бухалки златото взе Анастасия Симакова (Русия) със 17.950 точки, а на лента победителка е Дария Сергаева (Русия) с 18.750.
Ансамбълът на България за девойки спечели два бронзови медала от финалите - на съчетанието с пет обръча и на това с пет ленти.
Тимът в състав Моника Заркова, Маргарита Василева, Александра Кьосева, Жанина Георгиева, Карина Димитрова, Анелия Желязкова стана трети на финала с пет обръча с оценка 18.000 точки и трети на финала с пет ленти с 16.450 точки.

Татяна Воложанина спечели три златни и едно сребърно отличие на финалите на отделните уреди при жените на международния турнир по художествена гимнастика "София къп", който завърши тази вечер в зала "София".
Воложанина, която игра с вирусно заболяване, снощи стана шампионка в многобоя, а днес взе златните медали на обръч с оценка 19.900 точки, на топка с 20.500, на лента със 17.900 точки и взе сребро на бухалки със 17.100 точки, след като завърши с уред извън терена.
Вая Драганова взе две бронзови отличия на финалите на обръч и на топка с оценки съответно 17.950 и 18.250 точки, а на лента трета е Лъчезара Пекова с 15.800 точки.
Пекова, която е дебютантка при жените, се нареди четвърта на бухалки с 16.900 точки.
На обръч, топка и лента втора е рускинята Арина Романова с оценки съответно с 18.600, 18.450 и 17.000 точки.
На бухалки шампионка стана рускинята Марина Лобанова със 17.300 точки, а Романова е трета с 16.950.
Така равносметката на българския отбор от международния турнир "София къп" за девойки ансамбъл, девойки индивидуално и жени е общо 18 медала - 4 златни на Воложанина, 3 сребърни и 11 бронзови.