lucky-bansko-spa-relax.PNG

285337285 552508439810014 8037521921046041463 n
👏👏👏🏆🏆🏆🥉🥉🥉🇧🇬🇧🇬🇧🇬
(автор на текста - Юлиана Кесарова)

Стилияна Николова спечели бронзовия медал в многобоя на Световната купа, която се провежда в италианския град Пезаро.
Тя събра сбор от 119.100 точки и заслужено се качи на почетната стълбичка в многобоя. Това е най-големия подарък, който тя направи за рождения ден днес на своята майка, двукратна световна и европейска шампионка с българския ансамбъл Паулина Кръстева - Николова.
Стили изигра фантастични бухалки и с оценка от 32.200 се класира за финала на уреда с втора по сила оценка. Така след като вчера Стилияна се класира за финалите на топка и обръч нашето момиче ще играе на три финала - обръч, топка и бухалки.
Оценките на отделните уреди на Стилияна са 30.150 на обръч (пета по сила оценка), 29.350 на топка (осма по сила оценка), 32.200 на бухалки (трета по сила оценка), а на лента Стилияна допусна една грешка и с оценка от 27.700 не намери място на финала.
За втората ни представителка Ева Брезалиева това не беше нейното състезание. Със сбор от 111.750 т се нареди 16-та като с много силна игра в последното си излизане на килима в многобоя тя изигра страхотни бухалки и оценка от 31.050 се класира за финала на бухалки с трета оценка.
Така България ще има 4 финала при индивидуалното - три на Стилияна - обръч, топка и бухалки и един на Ева на бухалки, във финала на лента няма да имаме представителка.
Шампион в многобоя стана София Рафаели от Италия със бор от 126.800, сребърния медал спечели втората представителка на домакините от Италия Милена Балдасари със сбор от 120.950. трета е нашата Стилияна със сбор от 119.100.
Топ осем в многобоя се оформя по следния начин - четвърта се класира Тахмина Икромова от Узбекистан, пета - Елжана Таниева от Казахстан, шеста се класира Екатерина Веденеева от Словения, седма - Маргарита Колосов(Германия) и топ осем се затваря от Виктория Оноприенко от Украйна.
По-късно днес ансамблите ще изиграят композициите си с две топки и три ленти. Стискаме палци на нашите момичета, които вчера завършиха с втори резултат в изпълнението на съчетанието с 5 обръча, а преди тях беше само отборът на домакините от Италия.
ПОЗДРАВЛЕНИЯ ДНЕС ЗА СТИЛИЯНА НИКОЛОВА ЗА БРОНЗОВОТО ОТЛИЧИЕ В МНОГОБОЯ И ЗА ЕВА БРЕЗАЛЕИВА, КОЯТО СЕ СЪБРА ЗА ПОСЛЕДНОТО СИ ИЗЛИЗАНЕ И СЕ КЛАСИРА ЗА ФИНАЛА НА БУХАЛКИ С ОТЛИЧНА ИГРА!
Поздравления за Бранимира Маркова, главен мениджър на национален отбор-жени (индивидуално) и личен треньор на Ева Брезалиева, поздравления за Валентина Иванова -личен треньор на бронзовата медалистка в многобоя Стилияна Николова, поздравления за съдийките ни на турнира Даниела Велчева и Християна Тодорова, за директора на националните отбори и водач на делегацията ни в Пезаро Деспа Кателиева, поздравления и честито за постигнатия медал в многобоя в индивидуалната надпревара при жените и за Маргарита Будинова - хореограф на национален отбор - жени (индивидуално), на балетния педагог Анатолий Думанов, на кинезитерапевтите Иван Вълчев и Георги Ряхов, специални поздравления за психолога на отбора проф. Татяна Янчева.
Трудно състезание, много гимнастички и държави играят изключително сложна и конкурентна гимнастика и в отсъствието на Русия и Беларус всички имат претенции за медали.
Радостното е , че българска гимнастичка се пребори за медал в многобоя на такъв труден турнир, какъвто е Световната купа в Пезаро и на почетната стълбичка освен двете представителки на домакините от Италия има и българка.
Стискаме палци утре и на финалите, прекрасни момичета! С ВАС СМЕ И МНОГО ВИ ОБИЧАМЕ!