ЗЛАТЕН МЕДАЛ ВЪВ ФИНАЛА НА БУХАЛКИ, СРЕБРО НА ЛЕНТА И ДВА БРОНЗОВИ - НА ОБРЪЧ И ТОПКА ВЪВ ФИНАЛА НА ГРАН ПРИ🏆🥇🥈🥉🇧🇬🇧🇬🇧🇬 БОРЯНА КАЛЕЙН - ИСТИНСКИ БЪЛГАРСКИ БОЕЦ! ЩЕ СЕ ЗАВЪРНЕ С ПЪЛЕН КОМПЛЕКТ МЕДАЛИ ОТ ГРАН ПРИ МОСКВА(автор на текста Юлиана Кесарова)

2

ЗЛАТЕН МЕДАЛ ВЪВ ФИНАЛА НА БУХАЛКИ, СРЕБРО НА ЛЕНТА И ДВА БРОНЗОВИ - НА ОБРЪЧ И ТОПКА ВЪВ ФИНАЛА НА ГРАН ПРИ🏆🥇🥈🥉🇧🇬🇧🇬🇧🇬

БОРЯНА КАЛЕЙН - ИСТИНСКИ БЪЛГАРСКИ БОЕЦ!

ЩЕ СЕ ЗАВЪРНЕ С ПЪЛЕН КОМПЛЕКТ МЕДАЛИ ОТ ГРАН ПРИ МОСКВА(автор на текста Юлиана Кесарова)

ОБЩО РАВНИСМЕТКАТА ЗА БЪЛГАРИЯ ОТ СЪСТЕЗАНИЯТА ЗА ГРАН ПРИ И МЕВДУНАРОДНИЯ ТУРНИР Е 12 МЕДАЛА - 1 ЗЛАТЕН, 4 СРЕБЪРНИ и 7 БРОНЗОВИ!

(автор на текста Юлиана Кесарова)

В днешния ден на финалите на уредите за Гран При Москва нашата Боряна Калейн показа нагледно какво значи да се бориш на състезание и да победиш най-силните и то в техния дом!

Във финала на бухалки нашето момиче просто ги помете и с оценка от 27.650 заслужено грабна златния медал.

След нея останаха със сребро Арина Аверина и бронз Дина Аверина.

На лента Бубето се поздрави със сребърния медал след отлично изиграване и оценка от 23.400. Първа тук се класира Дина Аверина, а нейната сестра Арина след груби грешки остана на 5-то място и бронзът заслужено бе спечелен от Екатерина Веденеева, която се състезава за Словения, но е руска гимнастичка.

На обръч и топка Боряна игра без грешка, като на топка бе просто шеметна и спечели бронзови медали, които за нас са си чисто злато!

Не знам дали повечето от почитателите на художествената гимнастика си дават сметка какво точно значи да спечелиш златен медал в Москва, когато играят двете прими на Русия - сестри Аверини!

С една дума ще го кажа - това е подвиг!

Поздравления прекрасна наша Боряна, поздравления за твоя треньор Марияна Памукова, за старши-треньора на отбора Бранимира Маркова, за танцовите педагози на отбора Маргарита Будинова и Радул Роглев, разбира се огромни адмирации и респект към работата на съдийките ни Филипа Филипова и Християна Тодорова!

Боряна днес излезе, каза на всички в лицето - ще ви победя точно тук, каквото и да ми коства и го направи!

Със сила, с игра, с усмивка, с увереност!

Боряна винаги ме е изумявала с неизменната си усмивка, ведро лице и думите "НЕ СЕ ПЛАША ОТ НИКОЙ И НИЩО!"

Това е шампионът, да се заяви, да излезе и да докаже защо с него всички трябва да се съобразяват!

Ако е вярно, че "В живота 10% е какво ни се случва и 90% - как реагираме на него", то за спорта и особено в нашия спорт това е правило!

Боряна днес не трепна и успя! Абстрахира се от всичко и всички и спечели!

Няма победа без трудности, както няма хляб без кора, но всичко е добре, когато свършва добре!

Ако "Господ обича смелите", то победата обича подготвените!

Съчетанието на двете неща ражда шампионите!

Ето и статистически какво се случи през тези три дни в Москва с оглед на нашия отбор:

Боряна Калейн спечели златото на бухалки, след като изигра отлично съчетанието си и получи оценка от 27.650 точки. След нея останаха сестрите Арина и Дина Аверина от Русия съответно с 27.200 и 26.800 точки.

На лента Калейн също беше без грешка и беше оценена с 23.400 точки, което и донесе сребърния медал!

Титлата спечели Дина Аверина с 24.750 точки, а трета е Екатерина Веденеева (Словения) с 22.050 точки.

Българската гимнастичка завоюва бронзовите медали на финалите на обръч и на топка. На обръч тя получи оценка 26.000 точки, а на топка 27.100 точки на фона на фантастичния си танц на "Вечеряй, Радо".

На обръч победителка стана рускинята Арина Аверина с 27.350 точки, а втора остана сестра й Дина Аверина с 26.700 точки.

На топка първа е Дина Аверина с 28.900 точки, следвана от Арина Аверина с 28.350 точки.

Това е първото официално състезание за годината по художествена гимнастика в олимпийската 2021-а.

Общо равносметката на България от турнира е 12 медала - 1 златен, 4 сребърни и 7 бронзови.

Вчера ансамбълът на България за девойки спечели три сребърни отличия в многобоя и на финалите на 5 топки и на 5 ленти, Ева Брезалиева взе бронз в многобоя и на финалите на топка и бухалки, а Стиляна Николова е трета на обръч и на лента на съпътстващия международен турнир за жени.

ПОЗДРАВЛЕНИЯ ЗА ВСИЧКИ!

Работете така, че да се чувствате горди със себе си и винаги бъдете готови да започнете отначало. Никога не се отказвайте, каквото и да ви струва това. Нека сърцето ви води. Бъдете упорити, преследвайте мечтите си и запомнете – Винаги си струва риска, защото без риск няма печалба.

Без грешки няма успехи и без загуби няма победи.

Не спирайте да мечтаете!!!🇧🇬🇧🇬🇧🇬

+5

Златен медал във финала на бухалки, сребърен на лента и два бронзови - на обръч и топка за Боряна Калейн във финалите на Гран При Москва!