ДЪРЖАВНО ПЪРВЕНСТВО КАТЕГОРИЯ ЕЛИТ ФИНАЛИ НА УРЕДИТЕ ДМВ

+14

186328988 5359603337443801 2975871104521468184 n

ДЪРЖАВНО ПЪРВЕНСТВО КАТЕГОРИЯ ЕЛИТ

ФИНАЛИ НА УРЕДИТЕ ДМВ

С финалите на отделните уреди завърши надпреварата при девойките младша възраст на Държавното първенство, категория ЕЛИТ.

Носителката на златен медал в многобоя Ева Емилова от клуб "Левски" спечели златен медал и във финала на обръч, както и три сребърни - във финалите на топка, бухалки и лента.

Носителката на сребърен медал от многобоя Дара Малинова от клуб "София спорт 2017" спечели златните медали на бухалки и лента и бронзови на обръч и топка.

Андреа Иванова от клуб 'Чар ДКС" Варна грабна златния медал във финала на топка и сребърния във финала на обръч.

Цветейоана Пейчева от клуб "Диляна" Пазарджик е носител на бронзов медал във финала на бухалки, а София Чижик от клуб "Чар ДКС" - спечели бронзов медал във финала на лента.

Награждаването на победителките във финала на обръч извърши г-жа Марияна Пищалова - член на УС на БФХГ.

Награждаването на обръч извърши "златното момиче" , носител на бронзов медал от Олимпиадата в Рио с ансамбъла на България, Християна Тодорова.

Победителките във финала на бухалки награди г-жа Филипа Филипова - главен съдия на турнира.

Призьорките във финала на лента бяха наградени от Силвия Митева - Янева - член на Съдийската комисия при БФХГ.

Състезанието продължава утре от 9,00 часа с изиграването на бухалките и лентата при ДСВ.

Поздравления за треньорите на медалистките - от клуб "Левски" - Кристина Илиева и Жанина Иванова, на треньорките от клуб "София спорт 2017" - Кристина Шикерова и Божидара Рачева, на Деница Христова - треньор на Андреа Иванова от Чар ДКС (Варна), на Таня Бояджиева, треньор на Цветейоана Пейчева от клуб "Диляна" Пазарджик.

Утре състезанието продължава с вторите да уреда от многобоя на ДСВ и многобоя при жените.