ПЪРВИЯТ ОТБОР НА КЛУБ "ЛЕВСКИ" Е ШАМПИОН ПРИ ДЕВОЙКИТЕ МЛАДША ВЪЗРАСТ НА ДЪРЖАВНОТО ПЪРВЕНСТВО ЗА АНСАМБЛИ КАТЕГОРИЯ ЕЛИТ

23

Първият отбор на клуб "Левски" в състав Ева Емилова, Василена Попилиева, Елица Милотинова, Алекса Витанова, Елена Плоскова и Николета Стаменова с треньори Кристина Илиева и Жанина Иванова спечели шампионската титла при ДМВ на провеждащото се в зала "София" Държавно първенство за ансамбли, категория Елит. Момичета от клуб 'Левски" събраха сбор от 46.800т(22.800 и 24.000), с което заслужено се поздравиха с шампионската титла.

Сребърните медали спечели ансамбълът на клуб "Левски Илиана" в състав Рая Червенкова, Рая Божилова, Магдалена Вълкова, Амбра-Мария Димитрова, Валентина Костадинова с треньор Христина Николова.

Те събраха сбор от 44.600т( 22.850 и 21.750).

Бронзов медалист стана ансамбълът на клуб "Чар ДКС" Варна в състав Дара Николова, Стела Рускова , Варвара Русакович, Гергана Дичева и Симона Манчева с треньор Таня Иванова.

Представителките на клуб "Чар ДКС" събраха сбор от 37.866т (19.150 и 18.716).

Топ осем в класирането допълват - на 4-то място "Левски" втори отбор, пети се класира ансамбълът на клуб "Левски Триадица", шести - клуб "Локомотив" София - втори отбор, седмото място спечели ансамбълът на клуб "Тракия" Пловдив (първи отбор) и осми се класираха гимнастичките на клуб "София спорт 2017".

Общо в надпреварата участие взеха 28 отбора.

Поздравления за всички призьорки и техните треньори за сърцатата, всеотдайна и неуморна работа!

Видяха се много интересни, сложни и красиви композиции, много оригинални идеи и запомнящи се композиции, браво!

Продължавайте да работите все така и ще сбъднете и най-големите си мечти!

От 17.30 започва надпреварата при жените, в която 12 ансамбъла ще си оспорват титлата и медалите с изпълнения на композициите с бухалки.